Organ BAĞIŞINDA DÜNYA REKORU ANTALYA’DA KIRILDI

Antalya Organ Bağışı Süslemesi

Sağlık Bakanlığının Antalya’da gerçekleştirmiş olduğu Guinness rekorlarlarından birini kırmak için yaptığı organ bağışı organizasyonunun balon süslemesi firmamız tarafından yapılmıştır.
Antalya’da ‘1 Saat İçinde En Fazla Organ Bağışı’ dalında Guinness Rekoru denemesinde 75 bağış geçersiz sayılırken 1981 kişi organlarını bağışlayarak, dünya rekoru kırıldı.

ORGAN BAĞIŞINDA DÜNYA REKORU ANTALYA’DA KIRILDI

1 SAATTE 1981 ORGAN BAĞIŞI

Antalya’da ‘1 Saat İçinde En Fazla Organ Bağışı’ dalında Guinness Rekoru denemesinde 75 bağış geçersiz sayılırken 1981 kişi organlarını bağışlayarak, dünya rekoru kırdı.

Antalya Valiliği koordinatörlüğünde İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen rekor denemesi saat 15.13’te başladı. Saatler 16.13’ü gösterdiğinde Guinness Türkiye Temsilcisi ve Hakemi Şeyma Subaşı’nın işaretiyle rekor denemesi sona ererken, organizasyonun gerçekleştiği Kepez Arena’ya kurulan dev kronometreye yeni dünya rekoru ‘ 2 bin 56′ olarak yansıdı. Ancak bağışların 75’i eksikler nedeniyle geçersiz sayılınca rekon 1981 olarak kayda geçti.

Rekor için Antalya’daki birçok sivil toplum örgütü, dernek, üniversite öğrencileri kulüpleriyle birlikte çevre il ve ilçelerden çok sayıda sağlık çalışanı Kepez Arena’daydı. Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. İsrafil Kurtcephe de organlarını bu organizasyonda bağışladı.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ.